Çiftliğimiz - Marder Hayvancılık
16243
page-template-default,page,page-id-16243,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Çiftliğimiz

Her yıl T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı il müdürlüklerinden gelen yetkili kişiler tarafından denetlenen çiftliğimiz, Avrupa Birliği standartlarında süt üretimi yapan çiftlik belgesine sahiptir. Günlük yaklaşık 12 ton süt üretimi, Türkiye ortalamasının çok altında olan %2.9 buzağı ölüm oranı ve “Ari İşletme” sertifikasına sahip çiftliğimiz, tüm bakım ve besi faaliyetleri ile birlikte örnek bir çiftliktir.

13.500 m2 açık, 16.200 m2 kapalı alan olmak üzere toplamda 29.700 m2 alana kurulu Marder Çiftliği, yaklaşık 1.000 adet Simental cinsi inek ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Hayvan sağlığı, ahır, bina ve ekipman hijyeni, süt sağımında hijyen, yem kalitesi, verimlilik ve süt kalitesi alanında uzman veteriner hekimlerimiz ve çiftlik çalışanlarımız tarafından özenle ve tüm standartlara uygun şekilde takip edilmektedir.

Kaliteli ve yağlı süt ürünleri elde etmek için sütün yağ, protein ve kuru madde değerleri çok önemlidir. Bu değerler Simental cinsi inek sütünde diğer cins inek sütlerine göre % 10-15 daha yüksektir. Simental cinsi inekleri tercih etmemizin en önemli nedenleri arasında yüksek et ve süt verimi, bulundukları iklim şartlarına kolay uyum sağlamaları, döl verimlerinin ve annelik içgüdülerinin yüksek olması yer almaktadır.

×

Powered by WhatsApp Chat

× WhatsApp İletişim